22 Ekim 2021

Zeytinde ‘don yanığı’na kırsal tespit sürüyor

Bursa’da yaklaşık 15 bin dönümü etkisi altına alan zeytin ağaçlarındaki don yanığı ile ilgili siyasiler, Mudanya’nın kırsal mahallelerine ziyaretlerini sürdürüyor.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Mudanya ilçesinde büyük bir kesiminde zeytin ağaçlarının don yanığından dolayı zarar görmesi üzerine AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ile birlikte kırsalda üreticilerle bir araya geldi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ IŞIK: “YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Milletvekili Işık’ın İpekyayla, Akköy ve Çepni mahallelerine yaptığı ziyarete; İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Karadağ ile Marmarabirlik’e bağlı 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız’ın yanı sıra Cumhur İttifakı’nın ilçe başkanları da eşlik etti.

Zarar gören zeytin ağaçlarıyla ilgili yerinde tespit yapan Bursa Milletvekili Zafer Işık, yaraları birlikte saracaklarının sözünü verdi.  Don olaylarından zarar gören zeytin bahçelerinde mahalle muhtarı ve çiftçilerle bir araya gelen Milletvekili Işık, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile de fikir alışverişinde bulunarak neler yapılabileceğini değerlendirdi. 

MHP BURSA TARIM KOMİSYONU DA KIRSALA ÇIKTI

Öte yandan MHP Bursa İl Başkanlığı bünyesindeki Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri de, Mudanyalı zeytin üreticilerinin bahçelerinde yaşadığı don yanığına karşı “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu. Göynüklü, Çağrışan, Mürsel ve Yörükali mahallelerinde zeytin ağaçlarındaki don yanığına ilişkin yerinde tespit yapan partililer, mahalle muhtarları ve üreticilerle de görüştü. MHP İl Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri Prof. Dr. Birol Taş, Prof. Dr. Hakan Sağırkaya, Bursa Ar-Ge ve Akademik Odalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, zeytinde bir kaç yıllık verimi etkileyebilecek büyük hasarla ilgili üreticilere destek olabilmek adına kendilerinin de hazırlayacakları raporları ilgili kurumlara ulaştıracaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir